Na dobry początek…

Na dobry początek portalu Zespołu Technologii Informatycznych wpis dotyczący USOS’a. USOS to Uniwersytecki System Obsługi Studentów rozwijany od 2000 roku. Doczekał się nawet wpisu w Wikipedii. Więcej na jego temat można przeczytać na portalu projektu. Po tym, jak uschła sosna zaczęła go nawet wdrażać nasza uczelnia. Nieoceniona w sianiu zamętu “rzepa” napisała piórem Justyny Kościńskiej, że system komputerowy ogranicza możliwości edukacji na uniwersytetach. Jest to demagogia czystej wody! Równie dobrze można napisać, że… brak systemu komputerowego ogranicza możliwości edukacji. Wyobraźmy sobie, że student może skontaktować się z prowadzącym jedynie dwa razy w tygodniu – na zajęciach i konsultacjach a informacje są dostępne jedynie w gablocie na uczelni. Czy poczta elektroniczna i portal edukacyjny ograniczają możliwości edukacji? A co sądzą o USOS jego użytkownicy – warto zajrzeć na spidersweb.