Guglanie (1)

Tak zwana ciekawość jest oczywiście pierwszym stopniem do piekła. Ale czy ciekawość tak zwanego świata jest naganna? Zainteresował mnie kolejny raz prosty problem – czy powstało już narzędzie do automatycznego liczenia arkuszy wydawniczych? Problem jest lokalny, polski, bo tylko u nas wartość książki mierzy się między innymi liczbą arkuszy. Wpisałem odpowiednią frazę i…

Zacznijmy od e-sprawozdania… Dziewięć lat temu powstała wydziałowa ankieta, zaorana ku chwale kilka lat temu bo… powstało repozytorium uczelniane, lek na wszelakie zło i problemy. Od lat pyszczę i pyskuję, że odmowa samodzielnego umieszczania danych przez pracowników to szkodliwy anachronizm. Tak jak wielokrotnie o tym pisałem udowadniano mi, że jestem na to za głupi. Okazuje się, że muzycy i muzykolodzy, pracownicy Akademii Muzycznej w Łodzi mają e-sprawozdanie – dokładnie taką ankietę o jakiej od lat mówię. Dało się to zrobić, wdrożyć ale nie u nas. Na szczęście dla władców do emerytury mam już tylko trzy lata. Trzy ciężkie lata a potem zapanuje powszechny dobrobyt i szczęśliwość w… Szkole czegoś tam, czyż nie?