Opencast Summit 2018 [1]

Wpis miał być optymistyczny, będzie taki jak zwykle. Jestem w Wiedniu na OpenCast Summit 2018. Wszytko jest super. W jednym z wystąpień pojawiła się… Polska jako przyszły partner projektu. Jako wydział jesteśmy pierwszymi w Polsce użytkownikami OpenCast! Jest super, więc o co mi chodzi? Obrady odbywają się na Uniwersytecie. Jedyna dostępna sieć bezprzewodowa to Eduroam. Niestety nie dla mnie… Chcieliśmy jako wydział uruchomić taką usługę. Zabroniono nam. Przez wrodzoną subtelną grzeczność nie powiem kto. Nie będę także snuł rozważań dlaczego nam zabroniono. Wiem, że na Placu Politechniki w “centrali” mówi się o eduroam. Jest to gorący kartofelek? A może trzeba twardo – niech się inni, cały świat, dostosują do naszych standardów! Dla mnie sytuacja, gdy największy i podobno najlepszy w Polsce “uniwersytet technczny” nie prowadzi usługi eduroam to pomyłka. Kropka. Zachowałem się patriotycznie. Nie domagałem się godnościowo innego dostępu niż eduroam. Udaję, że u mnie jest wszystko normalnie… Zestawiłem własny hotspot i jadę na roamingu. Przyjemność godnego reprezentowania uczelni musi kosztować, czyż nie?

OCS18