Pewna prelekcja…

Na ostatniej radzie wydziału miała miejsce prelekcja poświęcona uczelnianemu repozytorium. Razem z całkiem ożywioną dyskusją była to prawie bita godzina. Co z niej wyniosłem? Podobno działa już wprowadzanie publikacji z wykorzystaniem pliku BibTeX. Od mojej ostatniej próby minęły dwa lata, więc może udało się już ogarnąć temat? Wczoraj podjąłem próbę zalogowania się do repozytorium. Oczywiście nieskuteczną. Zgłosiłem sprawę jak to się mówi odpowiednim służbom, ale po dwóch dniach nadal nic nie działa. Ponieważ idzie majówka to na pewno nie będzie działać przez najbliższy tydzień, bo z pewnością nie nastąpi żaden cud. Od pięciu lat mam konto na portalu ORCID. Bez najmniejszych problemów zalogowałem się i umieściłem tam dane bibliograficzne kolejnej publikacji. I czemu to wszystko ciągle mnie jeszcze dziwi… Taki stary a taki naiwny, żeby nie powiedzieć mocniej!