Inne dziwy nad dziwami…

Po potrójnej ekstrakcji (jeszcze nie ekstradycji lub ekshumacji) dochodzę powoli do siebie. A ponieważ dochodzę to w ramach tego procesu jeszcze garść dydaktycznych ciekawostek, które nas czekają. No bo te naukowe czy też badawcze wszyscy znamy aż za dobrze.

Oczywiście byłem od zawsze, jestem i będę zwolennikiem rzetelnego, uczciwego i sprawiedliwego, zgodnego z prawem, rozliczania obowiązków dydaktycznych. Jako człowiek kompromisu i osoba koncyliacyjna jestem gotów nawet zgodzić się, że zajęcia dla 30 i 5 osób wymagają tego samego nakładu pracy! Tak więc pomysł, że MNiSW życzy sobie podobno (być może coś przekręcam…) dokładnej informacji jakie zajęcia prowadzę przyjmuję z pokornym uśmiechem. Nie dziwi mnie to, że informacja z początku semestru będzie weryfikowana w połowie i na końcu semestru. Ja ze swojej strony jestem gotów na weryfikację co tydzień. Mój Tata opowiadał mi, jak to w latach ’50 pisał co tydzień ten sam życiorys, aż się nie pomylił co spowodowało poważne problemy. Żeby nie było problemów mogę nawet przedstawić MNiSW nagrania każdych zajęć!

Kontrola ma także objąć Studentów. To też jest dla mnie w pełni zrozumiałe. Wszak dotacja, przepraszam, już subwencja zależy od raportowanej liczby Studentów. To raportowanie ma miejsce jesienią i podobno z tego powodu (znowu mogłem coś przekręcić…) jesienią nie będzie egzaminów dyplomowych. Jak wszyscy wiedzą nie jestem miłośnikiem prac dyplomowych inżynierskich, ale egzamin dyplomowy jest wpisany w regulamin i ma być. Kropka.

Ostatnia ciekawostka dotyczy wypełniania tak zwanych kart przedmiotów. Wszystkie informacje o moich przedmiotach są dostępne. Są na uczelnianym portalu – to przykład Podstaw Informatyki. Czy będzie nowy portal? Albo nowy format tabelek? Usłyszałem, że nie jest dobrze, jeśli na przykład gdzieś jest zapisane “belki i ramy” a robi się jeszcze kraty. Wymagać to będzie… Zmiany programu przedmiotu przez… Rektora. Nie wiem, może z wyrwanymi zębami utraciłem część mózgu. Może coś mi się rozjechało po środkach znieczulających i przeciwbólowych. Czy program ma być bardzo ogólny czy bardzo szczegółowy? Na przykład taka mechanika konstrukcji jeden to… analiza statyczna konstrukcji prętowych. Kropka. Koniec programu. Czy może mają być omówione dokładnie wszystkie elementy programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *