P5

No i ostatni kwiatek z bogatego zbioru różnych i różniastych wpadek oficera prawdy historycznej. To oczywiście raczej mało istotny detal, ale jak piszemy o czymś co miało miejsce 15 lat temu to warto trzymać się faktów. Zacytuję odpowiedni fragment ze strony 124.

W roku 2002 Ośrodek Metod Komputerowych zostaje przekształcony w Zakład Zastosowań Informatyki (ZZI) bezpośrednio podległy Dziekanowi. Formalnie nic się w działalności nie zmieniło. Pomieszczenia znajdujące się na parterze gmachu IL przechodzą kapitalny remont i tworzone są pracownie dla całej grupy dziekańskiej.

Po pierwsze formalnie zmieniło się bardzo wiele. Zakład to jednostka, którą zgodnie ze statutem musi chyba kierować samodzielny pracownik naukowy a dla jej istnienia potrzeba na pewno dwóch takich pracowników. O ile mnie nie myli pamięć w OMK nie było takich restrykcji. Druga uwaga dotyczy daty remontu. Pamiętam na pewno, bo w tym czyli w 1999 roku organizowałem na XXX rocznicę istnienia Klubu Turystyki Wszelakiej Dreptak jubileuszowy koncert szant w wykonaniu Dzwonów Gajowego, że zajęcia prowadziłem wtedy w sali 237. I chyba to był ostatni rok zajęć na drugim pietrze… Czyli własnie w tym czasie pojawiły się laboratoria na parterze a sekretariat został przeniesiony na drugie piętro! Sprawdziłem to – trzy osoby potwierdziły moje wspomnienia, remont na pewno nastąpił przed 2002 rokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *