Nowa próba – kolej na ePub’a

Z “edukacyjnych nowalijek” wykorzystałem już w zasadzie wszystko. Były slidecastingi, screencastingi, webcastingi czyli ogólnie różnorakie podcastingi. Z tej fazy ostały się na YouTube rożne filmy dydaktyczne, których liczba przekroczyła już dwieście. Mimo obłożenia Studentów wszelakimi materiałami i zwiększenia liczby godzin zajęć z programu Prime ostatni sprawdzian nie był dla wszystkich “pełnym sukcesem”. W tej sprawie istnieje pełna rozbieżność stanowisk, przy całkowitej zgodności co do jednego – przyczyną było za mało czasu… Moim skromnym zdaniem Studenci poświęcili za mało czasu na naukę, zdaniem Studentów było za mało czasu na sprawdzianie. Co więcej, jestem głęboko przekonany, że to ja mam rację. Wyobraźmy sobie, że ktoś nie mający bladego pojęcia o zegarmistrzostwie usiłuje naprawić zegarek. Im więcej mu damy czasu, tym bardziej… popsuje zegarek. Czy mam to dalej rozwijać?
Jestem człowiekiem starej daty i do końca mojego życia i o jeden dzień dłużej nie zmienię zdania. Podstawą jest słowo pisane i drukowane a następnie wydane w postaci zwartej, czyli książka. Slajdy kserówki to pochodne czy też nawet popłuczyny książki. Ponieważ podobno nie można już publikować preskryptów pragnę wykorzystać sytuację, w której jeszcze można wydawać eBooki. Po nazwijmy to “docieraniu” się ze standardem EPUB 3.0 udało mi się go na tyle “ogarnąć”, że potrafię go wykorzystać skutecznie go zastosowań inżynierskich, gdzie istotna rolę pełnią rysunki i wzory. Próbka książki Programowanie i Prime czyli w skrócie PiP moim zdaniem wygląda bardzo obiecująco. Będziecie mogli z niej za darmo i legalnie korzystać wszędzie, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. I co wtedy stanie na przeszkodzie w zdobyciu wiedzy niezbędnej do uzyskania zaliczenia?