Przybytek…

Podobno od przybytku głowa nie boli. Podobno… Ale jeśli na jednej uczelni działa na różnych wydziałach kilka różnych systemów obsługi dziekanatu to ból jest wielki i to nie tylko głowy. Na Politechnice Warszawskiej jest tych systemów zdecydowanie dużo.

WIP to pewnego rodzaju ciekawostka na tej mapie – ten wydział używa chyba ciągle jeszcze systemu DeanEx w starej wersji i jednocześnie wdraża iSOD. Czy iSOD jest więc standardem uczelnianym? 13.04.2012 ukazało się Zarządzenie Rektora nr 027/2012 w sprawie realizacji projektu pilotażowego wdrożenia Uczelnianego Systemu Obsługi Studiów (USOS) w PW w ślad za którym ujrzała światło dzienne Decyzja Rektora nr 039/2012 z dnia 17/05/2012 w sprawie powołania zespołów wdrożeniowych i zespołów wsparcia realizacji projektu pilotażowego wdrożenia Uczelnianego Systemu Obsługi Studiów (USOS) w PW na… trzech wydziałach: IŚ, SiMR oraz MiNI. Ponieważ swój system ma (???) Wydział Elektroniki (serwer dydaktyczny WEiTI, ERES2 – system obsługi studiów elastycznych), a na kilku wydziałach chyba (???) dogorywa jeszcze DOS’owy SOD jest tych systemów dokładnie siedem. Magic seven?