Motywacja…

Motywacja i entuzjazm! To według mnie dwa bardzo istotne czynniki, które definiują, jak wygląda studiowanie. Brak dobrej motywacji i entuzjazmu powoduje, że studia stają się ciągiem potyczek o zaliczenie. Jeśli studiowaniu towarzyszy dobra motywacja i entuzjazm to znika większość problemów. Od dawna a wręcz od zawsze interesowała mnie odpowiedź na to pytanie w kontekście mojego wydziału. Rozmowy ze Studentami nie są dobrym miernikiem, bo stare powiedzenie mówi, że odpowiedź na pytanie co słychać zależy od tego, gdzie się przyłoży ucho. Pozostają więc moje ulubione ankiety. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie o motywację interesuje nie tylko mnie. W sieci jest też ogólnopolska ankieta Motywacje Młodych 2017. Jeśli podstawową motywacją są pieniądze to… okazuje się że kij jest spróchniały a marchewka spleśniała!