Kolejna zabaweczka?

Mój kolega mawiał – czy było to w słusznie minionych czasach PRL czy później ale jeszcze w ubiegłym wieku nie pamiętam – “na każdą prowokację określonych sił i kręgów należy odpowiadać wytężoną pracą na rzecz dobra…”. Dla części ten chyba pierwszy na wydziale a może i na uczelni e-Book dydaktyczny (forma e-Usługi dydaktycznej, czyż nie?) będzie kolejną śmieszną ciekawostką. Powtórzę kolejny raz jako wydziałowy zabytek muzealny i weteran. Możemy tupać nóżkami, że Studenci nie czytają książek tylko gapią się w ekrany smartfonów. Gwarantuję tupaczom że nic nie wytupią. Może więc sprytnie dostarczyć na te ekrany treści dydaktyczne? Nie ma oczywiście gwarancji, że Studenci sięgną po dydaktyczne e-Booki. Ale jest przynajmniej nadzieja! Bo gdy e-Booków nie będzie to jest piękna pewność – nie sięgną na pewno po coś, czego nie ma, czyż nie? e-Book z racji formatu przypomina ulubione przez Studentów… slajdy i może być wyświetlany także w tej postaci! Można go oczywiście pobrać i wyświetlać bez pośrednictwa tego portalu. Udanych przygotowań do sprawdzianu!