Wóz albo przewóz…

Starając się nie komentować subiektywnie rzeczywistości obiektywnie informuję, że podczas bieżącego posiedzenia Sejmu RP odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (druk nr 2446) – uzasadnia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Chętni mogą zapoznać się z Opiniami Biura Analiz Sejmowych. Opinie jak to opinie, o czym doskonale wiem z praktyki dnia codziennego, mogą być oczywiście niewiążące. Ale to co Sejm postanowi podczas dzisiejszego posiedzenia będzie wiążące… Jeśli projekt ustawy będzie dalej procedowany, co moim subiektywnym oczywiście zdaniem jest prawie pewne warto pochylić się głęboko nad rozporządzeniem. Wychodząc zdecydowanie przed szereg jestem gotowy do przeprowadzenia niezależnego i samorządnego seminarium na ten temat. W razie braku możliwości znalezienia wolnej sali zrobię na ten temat webinar!