Konsultacje projektu Statutu Politechniki Warszawskiej

Dokładnie wczoraj czyli w Wielki Czwartek dostaliśmy w godzinach wieczornych drogą mailową projekt Statutu Politechniki Warszawskiej wraz z listem przewodnim Jego Magnificencji Rektora. Ponieważ dokument ten jest dostępny jedynie na platformie komunikacji wewnętrznej lex-baw nie linkuję go bezpośrednio, aby nie denerwować czytelników tego portalu spoza wydziału i uczelni nie działającym linkiem. Czas na dyskusję jest bardzo ograniczony – do końca kwietnia jest już jedynie dwanaście dni. Jeśli odejmiemy pięć świątecznych dni zostaje dokładnie tydzień. Dokument wbrew pogłoskom nie jest minimalistyczny. Ma 62 strony, obejmuje 158 paragrafów i 13 załączników.

W marcu jak to się pięknie mówi pro bono publico studiowałem rozporządzenie dotyczące ewaluacji po to, aby całej społeczności wydziałowej przybliżyć kwestię slotów, co znalazło swój wyraz w prezentacji. Niestety z przyczyn zdrowotnych i rodzinnych nie jestem tego w stanie zrobić dla statutu. Zresztą, ta moja improwizowana prezentacja na radzie wydziału była oczywiście w pełni uzgodniona i konsultowana w najdrobniejszych szczegółach z Naszym Panem Dziekanem. W Wielki Piątek nie odczuwam nieodpartej potrzeby prowadzenia takich uzgodnień i konsultacji z kimkolwiek. Wydaje mi się, że pomimo napiętego programu najbliższej rady warto zająć się na niej projektem statutu. Zająć się w sposób przygotowany i metodyczny a nie zgodnie z naszą tradycją chaotyczny.