Oficjalne pytania

Z zamierzchłych czasów PRL pochodzi powiedzenie “prawo powielaczowe“. Wszystkim młodszym ode mnie czytelnikom sugeruję przeczytanie tego tekstu. Dziś powielacz zastąpił… Internet. Patrz anonimowy tekst “co powinni Studenci, którzy chcą przystąpić do egzaminu dyplomowego“, z którego nie wynika precyzyjnie, kiedy Student musi uzyskać absolutorium, czyli komplet zaliczeń. Przed samym egzaminem, czy przed złożeniem pracy dyplomowej, czyli miesiąc przed egzaminem. Jak to mówią reklamy – prawie robi wielką różnicę… Dlatego też już w najbliższy poniedziałek wystąpię z oficjalnym pismem z prośbą o precyzyjne i jednoznaczne wyjaśnienie tej sprawy. Niby oficjalny tekst w którym są punkty sugeruje kolejność działań. Tak to jest w mojej logice… No bo gdybym napisał w jakiejś informacji czy też instrukcji że najpierw należy oddać pracę a potem rozwiązać zadania… Uzyskanie zaliczenia jest na drugim miejscu przed złożeniem pracy. Oczywiście jest możliwe, że prawo prawem, przepis przepisem a będzie jak dawniej. Ale po co tworzyć prawo powielaczowe, którego nie będzie się potem przestrzegać? Ponownie zadaję pytanie – gdzie tu sens gdzie tu logika?