Właśnie się zaczyna?

Od dłuższego czasu coraz większym problemem było “pozyskanie” młodych i uzdolnionych absolwentów do pracy na uczelni. Nie wszyscy po czterech czy też ośmiu latach pozostawali na wydziale. Nigdy nie było jednak tak, żeby młodzi asystenci, którzy otworzyli przewód doktorski mieli problem z przedłużeniem zatrudnienia. Być może to już należy do przeszłości. Dziś w ramach dobrej zmiany procedura przedłużania zatrudnienia asystentowi ma tę samą rangę i formularze co procedura zatrudniania na etacie profesora! Co więcej padają pytania, których nigdy nie było. Ktoś mi powie, że to “przywracanie normalności”. Dobrze, ale dlaczego tak na szybko i na kolanie?

Informacja o zatrudnieniu w jedenastkach dydaktycznych i badawczych (niezależnie od formy zatrudnienia) lub innych podmiotach (np. biura projektów) oraz prowadzeniu działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 3 lat. Liczba wypromowanych dyplomów magisterskich i inżynierskich. Liczba wypromowanych doktorów. Liczba wszczętych przewodów doktorskich. Promotorstwo pomocnicze. Opieka nad doktorantami. Inne istotne elementy dorobku świadczące o osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych, które mogą być uwzględnione przy ubieganiu się o zatrudnienie na stanowisku pracownika badawczo-dydaktycznego, w tym wskaźniki bibliometryczne, opracowane recenzje, komitety naukowe konferencji, PAN, towarzystwa naukowe, staże, rady programowe, doświadczenie organizacyjne, funkcje z wyboru, opieka nad kołami naukowymi itp.: