Prezent od Wujka Google

Tak jak zdecydowana większość z nas żyję w bańce informacyjnej Wujka Google. Smartfon a w zasadzie powinienem napisać Android podpowiada mi wiadomości, które zdaniem Wujka Google powinienem przeczytać, bo mogą mnie zainteresować. Wszak Wujek Google wie o mnie wszystko i jeszcze trochę. Może uda mi się znaleźć stary dowcip o tym, co Wujek Google wie… Zawsze intrygują mnie przebijające się wiadomości z… Politechniki Warszawskiej. Kilka dni temu było bodaj na temat systemu stypendialnego na EiTI. Teraz była to informacja na temat…

Wsparcia pracy zdalnej na Politechnice Warszawskiej. Informacja ma następującą metryczkę: Opublikowano: 28.09.2020 15:18. Zajrzałem do poczty zarówno uczelnianej jak i wydziałowej – zero informacji. Zajrzałem na stronę uczelnianą i wydziałową – zero linków. A ta wiadomość pochodzi z portalu… Centrum Informatyzacji! Nie zaglądam codziennie na ten portal, tak jak raczej nikt nie patrzy codziennie na moje biurko kierownika czyli portal ZTI. Wyślę chyba jednak komunikat do jak to się mówi pięknie “społeczności wydziału”. Odszczekuję nieco moje słowa o tym, że jedyną pomocą centralki jest zorganizowane przez samorząd studentów szkolenie a w zasadzie bardziej prezentacja produktu Teams. Jak to się stało, że o szkoleniu z 30.09 i 6.10 były rozsyłane listy, a o tym, że są inne formy pomocy nie. Dlaczego te urocze cztery niebieskie kafelki nie mają piątego prowadzącego do informacji o szkoleniach i pomocy?