Hybryda umysłowa

Jak będą wyglądały studia w przyszłym roku akademickim? Ministerialny pomysł hybrydy – zajęcia w sali wykładowej transmitowane na cały świat spowodował, że spadłem z krzesła. Tę wspaniałą informacje przekazał Pan Profesor Włodzimierz Biernacki, sekretarz stanu w MEN, pełnomocnik rządu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

Wiceszef MEiN pytany w czwartek TVP Info o sposób organizacji roku akademickiego 2021/2022, przekazał, że resort pracuje nad zmianami w rozporządzeniu, które – jak zapowiedział – ma ukazać się “w bliższej perspektywie”.

Bernacki wskazał, że rozporządzenie ma dopuszczać możliwość prowadzenia zajęć w trybie hybrydowym. – W tej sytuacji uczony, wykładowca powinien znaleźć się w miejscu sali wykładowej, ale jednocześnie jego wykład, konwersatorium powinno być prowadzone w trybie zdalnym. Natomiast studenci w zależności od swojego stanu zdrowia będą mogli uczestniczyć w trybie stacjonarnym lub zdalnym – powiedział.