Tryb stacjonarny mieszany…

Ponieważ ciągle dostają po łapkach za wychodzenie przed szereg odczekałem trzy dni czekając na informację o Komunikacie Rektora od wydziałowych autorytetów i władców. Nic się nie zadziało – pisze więc o tym na moim blogu z nadzieją, że ktoś to może przeczyta i… w pełni zrozumie. Jest to tylko jedna strona każdy da radę to przeczytać. Gorzej być może będzie z interpretacją. Jestem inżynierem i nie dopuszczam takich studenckich sformułowań jak błąd jest duży. Po pierwsze jaki błąd, bezwzględny czy względny. Po drugie co to znaczy duży, czyli innymi słowy ile on wynosi? 1%, 10% a może 100%. W komunikacie czytamy o zajęciach dla dużych grup – pytam się więc jaka jest definicja dużej grupy? Kolejna zagwozdka interpretacyjna to Obwieszczenie Ministra EiN z 10 marca 2021. Jest ono nieco inne od cytowanej i analizowanej przeze mnie pierwotnej wersji z 2018 roku. Na przykład punkt 5) ma inne brzmienie – weryfikacja osiągnięcia przez studentów efektów uczenia się odbywa się przez bieżącą kontrolę postępów w nauce. Znowu będę działał w podwójnej precyzji. Odbywa się ale gdzie? W sali na uczelni czy w przestrzeni wirtualnej? W tym brzmieniu punt jest oczywistą oczywistością. No bo jak ma wyglądać normalna weryfikacja? Losowanie oceny? Kontrola obecności? Stan epidemii nie został według mnie odwołany, czyli zajęcia na studiach mogą być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie studiów. Czyli jeśli MEiN pozwala to decyzja należy jedynie do Rektora – czy dobrze rozumuję?

Wczoraj były 533 nowe przypadki, dziś jest ich 510. Ile musi być tych przypadków, żeby nie tylko wykłady były prowadzone zdalnie. Wiem, dużo. Tylko co to znaczy dużo? Wszystkim zaś polecam portal OurWorldInData.