Fenomen TEL

Od kilku lat zamiast niezmiennie blednie tłumaczonego terminu eLearning jako… eNauczanie lepiej jest używać sformułowania TEL, czyli Technology Enhanced LEarning. W ramach TEL od trzech lat prowadzone są wykłady z Podstaw Informatyki w postaci webcastingów (webcastów). Na ostatnich dwóch wykładach 10 paźiernika pojawiło się prawie 200 słuchaczy, co być może nieskromnie można uznać za bardzo dobry wynik. Ponieważ linki do wykładów znajdowały się w otwartej części portalu edukacyjnego być może w wykładzie uczestniczyli nie tylko studenci naszego wydziału. Ale czyż nie jest to praktyczna realizacja idei otwartego uniwersytetu? Jeśli komuś wydaje się, że są to bajki i iluzje sugeruję zajrzeć na  podcasting (podcast) poświęcony etykiecie akademickiej.