Forum

Kilka dni temu odbyło się I Forum Informatycznego Zarządzania Uczelnią. Impreza ze wszech miar pouczająca! Już wykład na temat: Systemy informacyjne a potrzeby uczelni wyższych pokazał pojedynczym pracownikom ich miejsce w szeregu. Chęć zbierania danych o publikacjach i innych aktywnościach, które trzeba wykazać w mitycznej ankiecie jednostki to… wygórowane potrzeby informacyjne. “We wojsku” najważniejsza jest zaprawa, a w systemach informacyjnych potrzeby władzy. Jak sobie będzie uczelniany plankton zbierał te informacje to jest to problem planktonu. To, że dziesiątki jednostek naukowych będą rozwiązywać ten sam problem zamiast prowadzić unikatowe badania nikogo nie obchodzi. A może właśnie dokładnie tylko o to chodzi?