Można? Można!

Przez wiele lat polecałem moim Studentom zgłębiającym tajniki metod obliczeniowych rozliczne materiały dotyczące optymalizacji (badań operacyjnych, programowania liniowego) z Politechniki Wrocławskiej. W tym roku okazało się, że linki nie działają. Korzystając z wolnych chwil po świętach postanowiłem “prześwietlić” sprawę. Może nie działa serwer? Może zmienione są linki? Może nastąpiły zmiany organizacyjne? Tak, nastąpiły zasadnicze zmiany Organizacyjne przez bardzo duże O. Otóż na Politechnice Wrocławskiej powstał ePortal PWr czyli ogólnouczelniany Moodle. (Nasz politechniczny jest w drodze…). Oczywiście wszystkie materiały są dostępne jedynie dla Studentów PWr. Na otarcie takich jak ja “dydaktycznych kłusowników” pozostał portal Otwartych Zasobów Edukacyjnych. Są na nim filmy, które są de facto odpowiednikiem lecture capture, które w bólach usiłuję wdrożyć na wydziale. Można? Można!