Dostawa mównicy konferencyjnej…

Ponieważ wrócił z okazji akredytacji temat wydziałowego portalu edukacyjnego postanowiłem sam spróbować sprawdzić co i jak dzieje się i słychać z siostrzanym czy też bliźniaczym do naszych e-Usług projektem ePW. Zadawane pytania wydziałowym przedstawicielom do ciał sterujących ePW pozostały bez odpowiedzi. Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i sięgnąłem do zamówień publicznych licząc, że tam znajdę odpowiedź. Jak to bywa poszukiwania doprowadziły mnie do zupełnie innego dokumentu. Decyzja w sprawie wyboru wykonawcy zamówienia wraz z zawiadomieniem o wyborze oferty w postępowaniu / o unieważnieniu postępowania* o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego bez stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych w oparciu o art. 4 pkt 8 ww. ustawy 1. Akceptuję/ nie akceptuję* wybór/ru wykonawcy w procedurze o nadanym znaku: CZIiTT-BU-31/2018 pn.:. Dostawa mównicy konferencyjnej z wyposażeniem wraz z wniesieniem do Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.

Mównica konferencyjna jest najważniejsza. Chodzi bowiem o to, aby głos niósł się z niej donośnie i w jedynie słusznym kierunku. Ważne jest także wyposażenie mównicy. Zastanawia mnie oczywiście w co. Na pewno jakieś punkty oparcia, podparcia, poparcia i wyparcia dla mówcy. Bo to jest najważniejsze. DDajcie mi punkt podparcia a poruszę ziemię. Tak, tak! To powiedział sam Archimedes. Jest jeszcze jeden punkt. Wniesienie mównicy… Jak jest wnoszenie to bywa i wynoszenie… Mównica nie mogłaby stać na zewnątrz, bo jeszcze jakiś nieupoważniony cham, taki jak choćby ja, dorwałby się do mównicy i powiedział nie to co trzeba, czyli prawdę.

A prawda jest taka. Gmachy CZIiTT i WIL sąsiadują ze sobą. Mógłbym sobie zażartować, choć sprawa jest niezwykle poważna – znajdź pięć różnic między tymi gmachami. Wytrawny obserwator znajdzie ich więcej. Istotne jest jedno podobieństwo – oba są własnością Politechniki Warszawskiej. WIL ma poważny deficyt oczywiście jedynie finansowy, CZIiTT kupuje mównicę.