Uczelniany Moodle

Uczelniany Moodle rozwija się i ewoluuje. Wydaje mi się, że straciłem możliwość wykorzystania do testów mojego ulubionego Safe Exam Browser. Zamierzam zadać w tej sprawie pytanie “odpowiednim służbom”. Początkowo wszystkie kursy z całej uczelni były w jednym “worku”. Pojawiły się już kategorie czyli wydziały. Jest to krok w dobrym kierunku, ale… Taka jednopoziomowa struktura to trochę mało, bo na naszym wydziale jest ponad czterysta kursów. Nawet, jeśli są one uporządkowane alfabetycznie, to poszukiwanie kursu może być problematyczne. Choć z drugiej strony nie jest to wielki problem, gdyż dostęp do kursów mają tylko zapisane na nie osoby. Nasz wydział ma tam już 25 kursów. Wajcha przestawia się więc powoli sama. Powtórzę – nigdy nie było moją ambicją bycie administratorem Moodle. Sądzę, że jak “żywych” czyli zawierających coś więcej niż jedynie mityczny regulamin będzie więcej na uczelnianym niż wydziałowym Moodle nadejdzie czas na uroczystą akademię i odznaczenia.