Polscy nauczyciele

Polscy nauczyciele najgorzej wynagradzani. Pochwalę się moimi osiągnięciami. Politechnika Warszawska jest wiodącą czy też przewodnią uczelnią badawcza. Pracuję na niej 43 lata od 1978 roku. Od 2007 roku mam tak zwaną habilitacje, od roku jestem profesorem uczelnianym. Moje uposażenie zasadnicze NA wynosi 7150 zeta. Oczywiście mam jeszcze dodatek stażowy, który należy mi się jak psu buda w wysokości 20% czyli 1430 zeta, co daje razem oszołamiająca kwotę 8580 zeta. Podobno jestem klasą średnią, więc z klasą odprowadzam podatki i inne daniny co w efekcie daje mi na rękę zawrotną kwotę 6648 zeta.

How much are teachers paid? Tabelki pokazują gorzką i bolesną prawdę. A ja kolejny raz stwierdzam coraz bardziej beznamiętnie – im mniej wyedukowane społeczeństwo tym łatwiej nim manipulować i wciskać mu dowolną ciemnotę, tak więc edukacja społeczeństwa jest nie w smak spoconym facetom pożądającym władzy…