Paź 312012
 

Wszystkie kolejne wersje Windows i programów miały coraz większe wymagania sprzętowe. Często rodziło to dla użytkowników konieczność wymiany lub przynajmniej rozbudowy sprzętu. A już przed laty Ralph Gomory z IBM stwierdził, że jednym sposobem na to, by komputery działały szybciej jest obarczanie ich mniejsza liczbą operacji. Okazuje się, że Windows 8 ma mniejsze wymagania sprzętowe od poprzednika. Trudno jest dogodzić wszystkim – ucieszą się użytkownicy, zmartwią być może producenci.

 Posted by at 07:41
Paź 292012
 

Podobno od przybytku głowa nie boli. Podobno… Ale jeśli na jednej uczelni działa na różnych wydziałach kilka różnych systemów obsługi dziekanatu to ból jest wielki i to nie tylko głowy. Na Politechnice Warszawskiej jest tych systemów zdecydowanie dużo.

WIP to pewnego rodzaju ciekawostka na tej mapie – ten wydział używa chyba ciągle jeszcze systemu DeanEx w starej wersji i jednocześnie wdraża iSOD. Czy iSOD jest więc standardem uczelnianym? 13.04.2012 ukazało się Zarządzenie Rektora nr 027/2012 w sprawie realizacji projektu pilotażowego wdrożenia Uczelnianego Systemu Obsługi Studiów (USOS) w PW w ślad za którym ujrzała światło dzienne Decyzja Rektora nr 039/2012 z dnia 17/05/2012 w sprawie powołania zespołów wdrożeniowych i zespołów wsparcia realizacji projektu pilotażowego wdrożenia Uczelnianego Systemu Obsługi Studiów (USOS) w PW na… trzech wydziałach: IŚ, SiMR oraz MiNI. Ponieważ swój system ma (???) Wydział Elektroniki (serwer dydaktyczny WEiTI, ERES2 – system obsługi studiów elastycznych), a na kilku wydziałach chyba (???) dogorywa jeszcze DOS’owy SOD jest tych systemów dokładnie siedem. Magic seven?

 Posted by at 16:35
Paź 262012
 

Odbyła się światowa premiera Windows 8. Czy jest to rewolucja czy może odgrzewanie kotleta? Office 2013 ma nieco inny wygląd niż poprzednicy, ale w edytorze tekstu pojawiają się na przykład przy formatowaniu czcionki i akapitu dokładnie te same okienka co 10 lat temu. Jak to wygląda w Windows 8?

 Posted by at 09:22