Doktor Honoris Causa

Nie wiem, ile godności Doktora Honoris Causa nadała Politechnika Warszawska i ilu absolwentów naszego wydziału ma ten tytuł. Wiem jedno – w dniu jutrzejszym nastąpi nadanie godności Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej profesorowi Andrzejowi Nowakowi, absolwentowi Wydziału Inżynierii Lądowej i jego byłemu pracownikowi. Czuję się trochę dziwnie, że nie ma na ten temat nawet słowa na wydziałowym portalu informacyjnym. A przecież Pan Profesor Nowak tyle zrobił dla tego wydziału i pomógł w rozwoju naukowym tak wielu pracownikom, w tym także i mnie. Andrzeju! W swoim własnym imieniu jako “szarego członka społeczności wydziałowej” serdecznie gratuluję Ci tej godności!
DHC i ja...

O co chodzi?

Stare ale ciągle aktualne powiedzenie mówi – jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi i pieniądze… Mnie raczej nie chodzi o pieniądze, bo pieniądze szczęścia nie dają. Ale można za pomocą pieniędzy… skrócić kolejkę do lekarza i uratować sobie kilka lat życia!
W 2011 popełniłem książeczkę do Podstaw Informatyki. W kolejnych latach dołożyłem pięć następnych… Piszę o tym bynajmniej ni po to aby chwalić się dorobkiem. Pisze o tym dlatego, że sześć lat to epoka. Kto dziś poza takimi zabytkami jak ja czyta książki? Wszyscy oglądają filmiki i słuchają audiobooków. Co to ma wspólnego z wykładami z Podstaw Informatyki?
Poszczególne części wykładu, nazwijmy to myśli, mogą być takimi właśnie klipami. Kiedyś pisałem o tym jako o Learning Objects. Oglądanie jest czynnością bierną. Do wykładu warto więc dorzucić test sprawdzający, co widz czy też słuchacz zdołał przyswoić i zapamiętać…
Wykład
Test