2 odpowiedzi na “Najważniejsze rozwiązania ustawy 2.0”

1. Już w roku 2014 była mowa o Szkole Civil Engineering. Pisałem o tym nawet na blogu. Czyli jeszcze za poprzedniej władzy, grubo przed ustawą powstał pomysł Szkoły Civil Engineering. Tu powstaje pytanie o dwa pojęcia, terminy. Inżynieria lądowa i budownictwo. To nie jest dokładnie to samo! Mówiłem o tym przez rok wykładów z inżynierii systemów w budownictwie. Nowa ustawa ma zmienić szufladki bazując na Fields of Science and Technology. Ten dokument OECD ma już 15 lat… Można sięgnąć do PDF OECD. Na stronie 7 jest “jak byk”: 2. Engineering and technology, 2.1 Civil engineering: Civil engineering; Architecture engineering; Construction engineering, Municipal and structural engineering; Transport engineering. Można oczywiście negować dokument OECD, można wszystko negować, można zawsze szukać trzeciej drogi… Dla mnie osobiście architektura i budownictwo są ze sobą nierozłącznie powiązane. Najpiękniejsze wizje i pomysły architektoniczne trzeba policzyć i wymiarować.