O czym ćwierkają wiewiórki…

Wiewiórki zaczęły ćwierkać o tym, jak to mam zostać niby uhonorowany zaszczytnym stanowiskiem dydaktycznego profesora uczelni. Mogę się jedynie domyślać, że związane jest to z tym, że nie spełniam uczelnianych kryteriów awansu na profesora uczelni. Cóż, wielokrotnie pisałem, że można zawsze ustalić takie kryteria, że wybrańcy i szczęściarze ich nie spełnią. Szczególnie jeśli kryteria za lata 2017 i 2018 ustala się w grudniu 2018. Zastanawiam się czy w tym roku jednak nie zrobić tego numeru, który zapowiadam od lat. Wiem, wiem. Nie strasz nie strasz, bo się z…asapiesz. Może wreszcie nadszedł czas, by kryteria oceniania studentów ustalić w ostatnim tygodniu zajęć! Nie strzelam żadnego focha, ale informuję wszystkich publicznie, że nie jestem zainteresowany objęciem niewątpliwie zaszczytnego stanowiska dydaktycznego profesora uczelni. Są tego dwa powody.

Po pierwsze nie odczuwam nieodpartej potrzeby jeszcze większej dawki dydaktyki. Stwierdzę może w zadufany sposób, że poświęcam dydaktyce bardzo dużo czasu a zajęcia prowadzę w innowacyjny w sensie formy sposób. Pensum pracownika badawczo-dydaktycznego to 240 godzin. Aktualne dla pracowników dydaktycznych wynosi bodaj 360 godzin. I co, mam uwierzyć, że jako ten dydaktyczny profesor uczelni będę prowadził też 240 godzin zajęć. Jeszcze nie zdziecinniałem powtórnie i nie wierzę ponownie w bajki. A prawo mówi co następuje:

Art. 116. Stanowiska nauczycieli akademickich
1. Nauczyciela akademickiego zatrudnia się na stanowisku:
1) profesora;
2) profesora uczelni;
3) adiunkta;
4) asystenta.
2. Na stanowisku:
1) profesora – może być zatrudniona osoba posiadająca tytuł profesora;
2) profesora uczelni – może być zatrudniona osoba posiadająca co najmniej stopień doktora oraz znaczące osiągnięcia:
a) dydaktyczne lub zawodowe – w przypadku pracowników dydaktycznych,
b) naukowe lub artystyczne – w przypadku pracowników badawczych,
c) naukowe, artystyczne lub dydaktyczne – w przypadku pracowników badawczo-dydaktycznych;

Na stanowisku profesora uczelni może być zatrudniona osoba posiadająca co najmniej stopień doktora oraz znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub dydaktyczne – w przypadku pracowników badawczo-dydaktycznych. Oczywiście moje osiągnięcia dydaktyczne nie są znaczące albo innymi słowy są nieznaczące…

A po drugie… Nachy w dół i… Było kiedyś powiedzenie: pokaż lekarzu co masz w garażu. Pokaż doktorze i kandydacie co masz w WoS, co skrywają …. Repozytoria i bazy!

RoGajWoSca(5-09-2019)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *