Kolejne hobby czyli konik…

Najpierw małe oświadczenie dotyczące stanu mojego zdrowia. Jak na ten uroczy wydział sporo osób, a jak sporo to z różnych pozycji, zainteresowało się co mi jest i sugerowało odpoczynek rozumiany jako nie pracowanie. Zacznę od pracy. Mam do niej być może specyficzny stosunek. Jest ona czyli praca jednym z najważniejszych elementów życia choćby dlatego, że zajmuje w nim najwięcej czasu. Praca powinna dostarczać satysfakcję i pieniądze. Ja nawet na urlopie pracuję, choć jakby mniej służbowo. Męczy i może wręcz niszczy mnie to, co obok albo wokół pracy. To, czego mam pełną świadomość i czego nie jestem w stanie zmienić. Co więc między innymi „trafiło” mnie w tym uroczym, chłodnym lipcowym tygodniu? Słysze wokół jak mantrę, że podstawą wizerunku wydziału, takim jego wyróżnikiem, są studia drugiego stopnia. Planujemy przyjąć na nie 240 osób. A w lipcowym terminie inżynierskiego egzaminu dyplomowego zdawało go podobno tylko około 90 studentów pierwszego stopnia. Dlaczego? Przypomina mi się „ankieta” mająca na celu odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak wiele osób odpada na pierwszym semestrze. W skrócie to chamstwo i niekompetencja… pracowników. Moim zdaniem studenci nie wyrobili się z pracą dyplomową ze względu na praktyki. Tu mogę tylko cierpliwie tłumaczyć – władcy wiedzą wszystko lepiej i tak zrobią po swojemu. Podobno nie we wszystkich komisjach egzamin wypadł tak jak w mojej czyli bardzo dobrze. Były więc dwóje z niektórych pytań. Czy mogę coś z tym zrobić? Tak i właśnie to robię. Stworzyłem bowiem Repetytorium Dyplomowe.

PS. Zawsze dbam o prawdziwość informacji w moich wpisach. Postanowiłem więc sprawdzić limity przyjęć na studia drugiego stopnia. Podałem prawdziwe dane, ale coś innego spowodowało szybsze bicie serca. Poznaliśmy wyniki I tury rekrutacji w Warszawie. Cytat poniżej. A mnie interesuje nasza naszość. To co, trzech kandydatów na miejsce i limit punktowy koło 120?

Najpopularniejszymi kierunkami tegorocznej rekrutacji były: matematyka i analiza danych (42,10 aplikacji na jedno miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo (30,68). Oba kierunki to nowości w ofercie Politechniki Warszawskiej.
Najwyższe progi w I turze były na kierunkach: inżynieria i analiza danych (209 pkt.), matematyce i analizie danych (207 pkt.) i informatyka i systemy informacyjne (205 pkt.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *